środa, 30 grudnia 2015

[Trasa rowerowa] Przez Beskid Niski w Bieszczady.

Tę trasę przejechaliśmy w maju 2013 roku. Do górskich rowerów przypięliśmy sakwy i ruszyliśmy w drogę! Ponieważ wytyczona droga prowadzi wzdłuż przez praktycznie cały Beskid można podziwiać jak zmienia się krajobraz i architektura. Przed wybraniem się ze słonecznego Beskidu w Bieszczady trzeba pamiętać, że tam prawie zawsze pada deszcz. ;) Ze względu na kilka terenowych kawałków warto wybrać rower górski lub chociaż trekkingowy.

Widok z przełęczy między Chyrową a Mszaną.
Mijane miejscowości: Kwiatoń - Smerekowiec - Gładyszów - Krzywa - Jasionka - Nieznajowa - Świątkowa - Kotań - Krempna - Polany - Mszana - Tylawa - Daliowa - Jaśliska - Wola Niżna - Moszczaniec - Wisłok Wielki - Czystogarb - Komańcza - Osławica - Stary Łupków - Wola Michowa - Balnica
Trasa na mapie: kliknij tutaj
Długość trasy: 114 km
Przewyższenia: 1140 m
Czas jazdy: cały dzieńRoute 3 363 986 - powered by www.bikemap.net


Krótki opis trasy: Z Kwiatonia aż do Jasionki jedziemy świetnej jakości asfaltem. Za Jasionką asfalt zamienia się w utwardzoną lecz kamienistą i wyboistą drogę. W Nieznajowej czekają na nas liczne brody, niektóre tak głębokie, że rower trzeba przeprowadzić. Dalej znów jest asfalt, praktycznie aż do Woli Michowej. Gdzie odbijamy w prawo w leśną drogę prowadzącą przez nieistniejącą wieś Balnica. Droga z czasem robi się coraz bardziej błotnista, aż do stacji kolejki wąskotorowej na Balnicy gdzie można się przespać.

2 komentarze:

  1. Bardzo się cieszę, że wycieczki rowerowe w Polsce stają się coraz bardziej popularne :) Dzięki temu powstaje coraz więcej nowych ścieżek.

    OdpowiedzUsuń
  2. Od dziecka kocham wycieczki rowerowe. teraz jeszcze bardziej się wkręciłem. Trafiłem na ofertę dostępną na stronie internetowej https://b-bike.pl/. Organizowane wyprawy to dla mnie strzał w dziesiątkę.

    OdpowiedzUsuń