o mnie

Mam na imię Dorota. Z wykształcenia jestem filologiem orientalnym, z zawodu lektorem języka polskiego dla obcokrajowców, z zamiłowania rowerzystką, ogrodniczką i kucharką. Uwielbiam też spacerować w przyrodzie, ćwiczyć jogę, tworzyć rękodzieło i czytać książki. 

Autorką tej fotografii jest Kasia Rodacka.

Ekomyślenie wyniosłam z domu - bardziej lub mniej świadomie. Oczywistością było segregowanie śmieci i posiadanie kompostu. Nowe rzeczy kupowaliśmy dopiero wtedy, gdy stare trzeba było już wyrzucić. Zbieraliśmy słoiki, by mieć w czym potem robić przetwory. Mieliśmy grządki warzywne. Mama zawsze gotowała tak, żeby nic się nie zmarnowało. Piliśmy wodę z kranu... Nie wiedziałam, że można inaczej. Wychowałam się w domu bez telewizora, dzięki czemu większość wolnego czasu spędzałam w ogrodzie, na spacerach po okolicznych polach, z książką albo na nieudolnych próbach uszycia lub stworzenia czegoś. Teraz trudno mi powiedzieć, czy rodzice postępowali tak ze względów ekonomicznych, czy ekologicznych, ale jestem im bardzo wdzięczna za to, czego mnie nauczyli. Sama poszłam o krok dalej, zdecydowałam się na życie bez samochodu, wegetariańską dietę oraz dążenie do minimalizmu i zero waste. Od niedawna jestem mamą. Cały czas szukam inspiracji, by żyć świadomiej i bardziej ekologicznie.


Wszystkie zdjęcia na blogu są mojego autorstwa - chyba, że zaznaczono inaczej - jeśli na zdjęciu pojawiam się ja, to prawdopodobnie zrobił je ktoś z rodziny. 

Większość recenzowanych książek lub pokazywanych tutaj przedmiotów pożyczam, kupuję lub otrzymuję w prezencie od rodziny i przyjaciół, jeśli coś dostaję od wydawnictwa albo innej firmy, zawsze to zaznaczam.

Autorką tej fotografii jest Kasia Miernik-Pietruszewska.