o mnie

Mam na imię Dorota. Z wykształcenia jestem filologiem orientalnym, z zawodu lektorem języka polskiego dla obcokrajowców, z zamiłowania rowerzystką i kucharką. Uwielbiam też spacerować w przyrodzie, pracować w ogrodzie i czytać (a raczej pożerać) książki. Kiedy mam naprawdę dużo czasu szyję i robię na drutach.


Ekomyślenie wyniosłam z domu - bardziej lub mniej świadomie. Oczywistością było segregowanie śmieci i posiadanie kompostu, a papiery służyły do rozpałki w kominku. Zbieraliśmy słoiki, by mieć w czym potem robić przetwory. Nowe rzeczy kupowaliśmy dopiero wtedy, gdy stare trzeba było już wyrzucić. Mama zawsze gotowała tak, żeby nic się nie zmarnowało. Piliśmy wodę z kranu... Nie wiedziałam, że można inaczej. Wychowałam się w domu bez telewizora, dzięki czemu większość wolnego czasu spędzałam w ogrodzie, na spacerach po okolicznych polach, z książką albo na nieudolnych próbach uszycia lub stworzenia czegoś. Teraz trudno mi powiedzieć, czy rodzice postępowali tak ze względów ekonomicznych, czy ekologicznych, ale jestem im bardzo wdzięczna za to, czego mnie nauczyli. Sama poszłam o krok dalej, zdecydowałam się na rezygnację z kupowania, życie bez samochodu i w stylu zero waste, dietę roślinną oraz dążenie do minimalizmu. Od niedawna jestem mamą. Cały czas szukam inspiracji by żyć świadomiej i ekologiczniej.

O tym dlaczego zdecydowałam się prowadzić bloga, możecie poczytać tutaj.

Wszystkie zdjęcia na blogu są mojego autorstwa - chyba, że zaznaczono inaczej - jeśli na zdjęciu pojawiam się ja, to prawdopodobnie zrobił je ktoś z rodziny. Większość recenzowanych książek pożyczam, kupuję lub otrzymuję w prezencie od rodziny i przyjaciół, jeśli jakąś dostaję od wydawnictwa, zawsze to zaznaczam.

Autorką tej fotografii jest Magdalena Pawłowska.