niedziela, 15 stycznia 2017

Recenzja książki "Wegan Nerd. Moja kuchnia roślinna" Alicji Rokickiej

Do zakupu kolejnej książki kucharskiej podchodziłam z dystansem, mam już w końcu ich sporą biblioteczkę. O tym, że się zdecydowałam zaważył fakt, że przepisy Alicji Rokickiej, które znałam z jej bloga były proste, nie wymagały dziwnych i drogich składników, czy skomplikowanych sprzętów kuchennych i zawsze się udawały. Wiedząc, że autorka jest graficzką z wykształcenia spodziewałam się też, że książka będzie pięknie wydana. I co? Powiedzieć, że się nie zawiodłam, to mało!
Od kiedy weszłam w posiadanie tej książki minęły niecałe dwa miesiące, a wypróbowałam już chyba ćwierć potraw z przepisów Wegan Nerd (jest ich w książce chyba z 200)! W tym kulinarnym arcydziele znajdziemy receptury na pożywne śniadania, roślinny nabiał, smaczne zupy, wyjątkowe sałatki, popularne dania znane z kuchni polskiej i światowej, frykasy kojarzone z przyjęciami dla przyjaciół, świąteczne przysmaki, domowe wypieki, wykwintne desery i różnorodne napoje. I wszystko to w roślinnej wersji.Szczególnie ujęły mnie wskazówki jak zrobić domowy makaron, crumble, wegański smalczyk i skwarki z... selera! 

Książka Alicji Rokickiej, to jednak nie tylko przepisy. To także historie, które za nimi stoją. Wspomnienia, rodzinne opowieści, czy wesołe anegdoty. Dla miłośników zdjęć - doskonałe kulinarne fotografie, dla fanów grafik - piękne malunki!

Autorka ma niepretensjonalny styl, wstępy do przepisów urzekają szczerością i życzliwością, a same receptury są jasne i czytelne. 
Publikację polecam wszystkim, którzy lubią gotować, niezależnie od tego, czy stosują wyłącznie kuchnię roślinną, czy nie. Można znaleźć w niej moc inspiracji na pożywne i wartościowe dania, a przy okazji nauczyć się, jak je podać, by wyglądały apetycznie, zachwycały kolorami i prezentacją. W głębi serducha mam też nadzieję, że dzięki tej pozycji, coraz więcej osób przekona się do weganizmu!

2 komentarze:

  1. najlepsza polska ,a może i na świecie wegańska książka
    Alcia dała czadu :D

    OdpowiedzUsuń