wtorek, 30 marca 2021

#znotatnikaogrodnika CO WARTO SIAĆ I SADZIĆ W KWIETNIU?

Co warto siać i sadzić w kwietniu? Mam nadzieję, że zapiski #znotatnikaogrodnika pomogą Wam zaplanować prace ogrodnicze w najbliższym miesiącu.


Kilka uwag:

🌱Do gruntu siejemy „gdy ziemia nadaje się do uprawy” (jak można wyczytać w starych książkach ogrodniczych). To oznacza, że jest odpowiednio ciepła i pojawiają się na niej chwasty jednoroczne. 

🌱Na samodzielne robienie rozsady papryki już za późno, ale wciąż można na początku kwietnia wysiać pomidora!

🌱Pietruszka i marchew kiełkują bardzo długo, może się okazać, że pierwsze ich listki pojawią się dopiero po kilku tygodniach. Trzeba cierpliwie czekać.

🌱Rukola, rzodkiewka, szpinak, sałata i kolendra to rośliny krótkich dni. Warto wysiać je w kwietniu i zjeść w maju. Wysiane później często szybko idą w kwiaty.

1 komentarz:

  1. Przydatna ilustracja, aż chyba sobie wydrukuję jako mini-ściągę. Przygotowuję się na coraz cieplejsze dni, gdzie będzie można w końcu ze spokojem wyjść do ogródka bez mrozu czy chłodnego wiatru. Oczywiście zima też ma swój urok, ale dużo bardziej lubię wyjść na słońce i relaksować się podczas siania czy sadzenia. Na mojej liście na 2022 na pewno jest rukola, szpinak i por. Zastanawiam się też nad dynią, ale zobaczymy jak mi będzie iść ;) Chciałabym też zrobić podejście do marchewki, ale nie wiem czy mam na tyle cierpliwości, aby czekać na pierwsze listki kilka tygodni.

    OdpowiedzUsuń