poniedziałek, 4 stycznia 2016

Zabawy z wypalarką, czyli podkładki pod gorący garnek.

Do stworzenia tych cudeniek zainspirowała mnie siostra, która przyjechała do nas w odwiedziny i przywiozła wypalarkę do drewna. Talarki jeszcze jesienią naciął mój mąż, właśnie po to, żeby były podstawkami pod gorące garnki. Udekorowane krążki zyskały unikalny wygląd. Takie drewniane deseczki z wypalonymi dekoracjami mogą okazać się pięknym prezentem lub stanowić praktyczną ozdobę naszego domu.


Potrzebne materiały i sprzęty:
drewniane talarki, krążki lub deski
ew. papier ścierny
ołówek
wypalarka do drewna z różnymi końcówkami 
dużo czasu
  1. Przygotowujemy materiał, na którym będziemy wypalać wzór. Jeśli z naszej deski wystają drzazgi, wygładzamy ją papierem ściernym.
  2. Rysujemy wzór lub kontur wzoru ołówkiem.
  3. Wypalamy!


UWAGI:
  • Korzystałam z wypalarki pożyczonej od siostry. Ponoć została kupiona w LIDLu. Jeśli nie jesteście pewni, czy użyjecie tego sprzętu więcej niż raz, nie kupujcie, a pożyczcie!
  • Podczas tej zabawy trzeba uważać, by się nie oparzyć, nie spalić stołu i nie podpalić sobie ubrania lub włosów.
  • Wypalarką do drewna możemy też ozdobić inne przedmioty lub meble.
2 komentarze:

  1. Marzę, żeby cos takiego zrobić! Niestety większość moich przyjaciół nie należy do artystycznych dusz i nikt nie ma takiego sprzętu... Sama mam brzozowe podkładki pod kubki wycięte przez wujka i mimo, że podoba mi się ich prostota, to myślałam o pomalowaniu kilku farbą tablicową lub zrobieniu innej ozdoby. Te wypalane wzory są super. Na razie chyba jednak ograniczę się do tego co mam w domu bo z moim tysiącem pomysłów i tak mam już za dużo rzeczy do szycia, decoupag i ozdabiania:)

    OdpowiedzUsuń