środa, 1 lutego 2017

Wyzwanie #NieZnoszęŚmieci - Luty bez foliówek!

Mam gigantyczną przyjemność współorganizować i wspierać akcję #NieZnoszęŚmieci - #LutyBezFoliówek.
Biorąc udział w wydarzeniu, będziecie stopniowo otrzymywać moc inspiracji, jak radzić sobie bez foliówek tam, gdzie w dzisiejszych czasach wydaje się to niemożliwe. Sami też będziecie mogli podzielić się swoimi patentami albo po prostu stawić czoła WYZWANIU! Ale bez obaw, nie trzeba mieć FB, żeby nie brać foliówki... ;) 


A gdyby tak przez miesiąc na każde padające w sklepie pytanie "Zapakować?" lub "Podać reklamóweczkę?" odpowiedzieć "Dziękuję, nie potrzebuję"? 
Ile toreb przynosisz do domu po codziennych zakupach? W lutym sprawdzamy, z jak wielu foliowych torebek jesteśmy w stanie zrezygnować! Czy uda Ci się zrobić zakupy bez wzięcia ani jednej foliówki? Sprawdź się!
Przez cały miesiąc będziemy dzielić się naszymi sposobami na alternatywne pakowanie sprawunków. Dla osób, które podejmą wyzwanie i podzielą się swoimi doświadczeniami, przygotowaliśmy konkursy z nagrodami!
"Luty bez foliówek" to pierwszy miesiąc akcji "Nie znoszę śmieci". Jeśli tak jak my wolisz nie przynosić śmieci do domu, aby upychać je potem do kosza, a następnie nosić do kontenera, weź w niej udział i namawiaj innych!

Miesiąc to doskonała ilość czasu, by wyrobić i utrwalić pozytywne nawyki - w tym przypadku nauczyć się funkcjonować bez folii. Więcej inspiracji znajdziecie w wydarzeniu na FB.  

Ekoeksperymenty nie mogły nie włączyć się w to przedsięwzięcie. Pomagamy przy organizacji, dzielimy się bezfoliowymi doświadczeniami i sponsorujemy nagrody w konkursach!

Na blogu będę prezentować sposoby pakowania produktów spożywczych oraz rzeczy codziennego i niecodziennego użytku bez udziału reklamówek, siateczek, woreczków i tym podobnych plastikowych wynalazków! Znajdziecie przepisy na to, co trudno kupić bez folii i dlatego warto robić w domu samodzielnie. Postaram się również udostępnić najciekawsze artykuły o życiu bez foliówek z innych blogów i stron. 
Niech rezygnacja w plastikowych siateczek wejdzie nam wszystkim w nawyk! Serdecznie zapraszam do udziału w akcji!

Inspirujące artykuły z innych stron:

Czy biodegradowalna znaczy – ekologiczna? - nanowosmieci.pl
W co pakować zakupy, żeby uniknąć foliowych siatek? - ograniczamsie.com
Do czego robić bezśmieciowe zakupy spożywcze? - zeroheroes.pl

Pakujesz zakupy do własnego pudełka? Co na to sanepid? - nanowośmieci.pl
Jedzenie na wynos do własnego pudełka? - nanowośmieci.pl
W czym wyrzucać śmieci, jeśli nie w worku foliowym? - nanowosmieci.pl

Co nieco na temat foliówek i plastiku na moim blogu:
Zakupy bez plastiku - część 1.

Zakupy bez plastiku - część 2.
Życie bez foliowej siatki.
Kosz na śmieci, brudne pieluszki, żwirek z kuwety i psia kupa, czyli temat śmierdzący foliówką.

Obsesja sterylności.

W co pakować?
Firankowe woreczki na owoce, warzywa i suche produkty sypkie.
Furoshiki.

3 komentarze:

  1. Super, przyłączam się do akcji.

    OdpowiedzUsuń
  2. Chociaż minęło zaledwie 3 lata i wiele już się w tej kwestii zmieniło to wciąż potrzebujemy takich akcji! Dopiero teraz dociera do nas jak istotne jest umiejętne korzystanie z folii, toreb i innych produktów z tworzysz sztucznych. Widać ten trend również w coraz powszechniejszych zakupach internetowych, gdzie do zabezpieczenia znajdujących się wewnątrz paczki przedmiotów nie używa się już ton folii, ale odpowiednio wypełnionych powietrzem folii bąbelkowych, bądź w ogóle papierowych wypełniaczy. Warto wiedzieć jak samemu można tak ekologicznie zapakować każdą paczkę.

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetny wpis! Im mniej śmieci generujemy tym lepiej.

    OdpowiedzUsuń